Hulajnoga elektryczna przepisy – jakie nas obowiązują, gdy jej używamy?
Hulajnogi elektryczne opanowały cały świat! A już na pewno większość dużych miast. Początkowo można było je spotkać głównie zagranicą. Odwiedzając Paryż, Londyn, Madryt, Brukselę, czy też Berlin mogliśmy nieraz dostrzec turystów, przemieszczających się po tych wielkich miastach na wypożyczonych hulajnogach elektrycznych, aby umilić sobie tym samym zwiedzanie. Obecnie stają się one coraz bardziej popularne również w większych miastach w Polsce. Okazuje się, że jest to świetny środek transportu np. do pracy, czy też szkoły – omijamy korki, bo nie siedzimy w samochodzie, a dodatkowo zmniejszamy zużycie dwutlenku węgla! Jednakże decydując się na użycie tego urządzenia należy wcześniej wpisać w internecie: hulajnoga elektryczna przepisy – aby wiedzieć, jak poprawnie jej używać.
Definicja UTO
Zacznijmy najpierw od zdefiniowania pojęcia UTO. Jest to skrót od „Urządzenia Transportu Osobistego”, którego długość nie przekracza 1,25m, szerokość 0,9m, a prędkość maksymalna nie powinna przekraczać 25km/h. W maju 2020 roku powstała nowa propozycja rządu zwana UTO 2020. Przeszukując jednak internet częściej spotkamy się z wyszukiwanymi frazami typu: hulajnoga elektryczna przepisy na rok 2020. Zgodnie z planem ustawy na temat tego środku transportu, hulajnogi elektryczne mają być traktowane jak rower, a więc będą je obejmować identyczne zasady.
Hulajnoga elektryczna przepisy – gdzie będzie można jeździć?
Na urządzeniach tych będzie można się poruszać na ścieżkach dla rowerów. Wpisując w internecie: hulajnoga elektryczna przepisy, dowiemy się również, iż w przypadku braku takiej drogi – należy poruszać się po jezdni. Ostatecznie dopuszczona jest możliwość poruszania się po chodniku, gdy na danej jezdni dopuszczalna prędkość przekracza 30km/h.