Zewnętrzny czujnik jakości powietrza – lepsze powietrze równe lepszemu zdrowiu

Aktywność sportowa nie może obyć się bez odpowiednich technik oddychania. Dokładnie tak – to w jaki sposób oddychamy ma duży wpływ na jakość naszego ruchu i ćwiczeń. Ale co ważne, istotne jest także to CZYM oddychamy. W tym wpisie dowiesz się zatem, czemu warto śledzić zewnętrzny czujnik jakości powietrza i jego wyniki analiz.

W jaki sposób zewnętrzny czujnik jakości powietrza może przysłużyć się twojej kondycji?

Zewnętrzny czujnik jakości powietrza umieszcza się w kluczowych punktach, w których zostaje robiony pomiar a następnie skład powietrza jest na bieżąco analizowany przez wspomniane wcześniej czujniki. Za pomocą aplikacji oraz urządzeń połączonych siecią do urządzenia otrzymujesz wyniki składu powietrza, którym oddychasz oraz wykaz, jak bardzo jest one na dany moment szkodliwe dla Ciebie i innych. Dzięki świadomości składu, możesz dostosować swoje treningi na zewnątrz w taki sposób, by unikać pór dnia, w których stężenie szkodliwych związków jest zbyt duże by było bezpieczne. Pomoże ci to także w motywacji do zmiany nawyków związanych z jakością powietrza na lepsze.

zewnętrzny czujnik jakości powietrza

Dobre nawyki = lepsza przyszłość

Poznałeś już zalety wynikające ze śledzenia wyników pomiaru z zewnętrznego czujnika jakości powietrza. Teraz pora poznać dobre nawyki, które pomogą oczyścić powietrze z toksycznych substancji. Po pierwsze, staraj się rezygnować z jazdy autem. Warto korzystać z komunikacji miejskiej, a jeszcze lepsza jest jazda na rowerze. Coraz częściej zachęca się także do zmiany pieca domowego na bardziej ekologiczny – jest to szczególnie dobra praktyka w okresie grzewczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *