Z czego wykonane są polary damskie?

Bluzy polarowe to powszechnie znana ilubiana udzież, która wykorzystywana jest głównie przez sportowców lub ludzi aktywnych fizycznie. Został stworzony w odpowiedzi na ciężkie i niewygodne swetry oraz koszule flanelowe, które noszone były kiedyś w górach jako ubranie sportowe. Polary damskie i męskie są dużo bardziej funkcjonalne i posiadają więcej przydatnych właściwości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym ubraniu, przeczytaj poniższy artykuł!

Polar – co to właściwie za materiał?

Materiał nazywany dzianiną polarową jest wytworzony sztucznie z cienkich poliestrowych włókien, które są wypełnione powietrzem. Taka budowa gwarantuje świetną izolację termiczną oraz dużą odporność na wilgoć. Zatrzymuje w sobie ilość wody o masie 1% swojej wagi, co sprawia, że jest on dość szybkoschnący. Polary damskie świetnie sprawdzą się dla kobiet, które mają wrażliwą skórę i mało odporną na alergeny. Jest on bowiem mało alergiczny, ciepły i przyjemny w dotyku. Dodatkowo, raz wytworzony, potrafi służyć przez wiele lat, ze względu na wysoką wytrzymałość materiału.

Polary damskie i męskie – gdzie je kupić?

Ogółem dostępność produktów, jakimi są polary damskie czy męskie, jest bardzo duża. Praktycznie w każdym sklepie sportowym znajdziesz asortyment polarowy. Jeśli jednak chcesz zainwestować w dobrej jakości odzież, zapraszamy do sklepu HONA Sport, który sprzedaje produkty tylko sprawdzonych marek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *