Akcesoria na siłownię- jakie mogą być przydatne?

Treningi na siłowni to obecnie bardzo popularna forma aktywności i spędzania wolnego czasu. Dobrze wyposażonych i nowoczesnych klubów fitness jest coraz więcej, co tylko zachęca nowe osoby do wykupywania karnetów i rozpoczęcia treningów. Niewątpliwą zaletą treningów na siłowni jest fakt, że nie wymagają one wielkich nakładów finansowych- na samym początku wystarczy nam w zasadzie jedynie wygodny strój i chęci. W klubach fitness można jednak zaobserwować, że wiele osób korzysta z różnych akcesoriów, które mogą ułatwić i uprzyjemnić treningi. Nad czym warto więc zastanowić się, jeśli chodzi o akcesoria na siłownię, gdy uznaliśmy, że treningi na siłowni są dla nas i chcemy poświęcać na nie nasz czas regularnie?

Gumy oporowe- czy są przydatne? Jakie gumy do ćwiczeń wybrać?

Pierwszym akcesorium, które może być użyteczne dla osób ćwiczących na siłowni, niezależnie od stopnia zaawansowania są gumy oporowe. Na co zwrócić więc uwagę i jakie gumy do ćwiczeń wybrać? W przypadku treningów na siłowni gumy oporowe mogą być doskonałym narzędziem przede wszystkim do rozgrzewki, ale także do urozmaicania właściwego treningu. Gdy dokonujemy ich wyboru, warto zwrócić uwagę na opór, jaki będzie stawiać guma przy rozciąganiu- jest to odpowiednik „ciężaru” a więc od tego będzie zależeć, jak trudne będzie wykonanie danego ćwiczenia. Na pewno warto zakupić przynajmniej jedną cienką gumę, której rozciąganie będzie bardzo łatwe- posłużyć ona może do rozgrzewki- ćwiczenia nie będą dużym obciążeniem, więc ich wykonywanie doskonale przygotuje nas do właściwego treningu, jak i do modyfikowania klasycznych ćwiczeń z ciężarami. Wachlarz ćwiczeń, które można wykonać z użyciem gum, jest bardzo szeroki.

Jakie gumy do ćwiczeń wybrać? Na co zwrócić uwagę

Rękawiczki- czy warto. Jakie rękawiczki na siłownie mogą być pomocne?

Często spotykane na siłowniach są specjalne rękawiczki do ćwiczeń. Każdy, kto regularnie ćwiczy, doświadczył na pewno odcisków na rękach od trzymania ciężarów- rękawiczki zakładane są głównie po to, aby im zapobiec, mogą one również poprawić chwyt i ułatwić wykonywanie ćwiczeń. Jakie rękawiczki na siłownie wybrać? Warto zwrócić uwagę na ich wykonanie- ćwicząc z ciężarami łatwo je uszkodzić, tak więc rękawiczki wykonane z cienkich materiałów, przypominające te używane przez kolarzy, nie będą najlepszym rozwiązaniem. Ponadto dobrym rozwiązaniem może być zakup takiego modelu, który poza ochroną naszych dłoni zapewni również stabilizacje nadgarstka. Takie rękawiczki posiadają długie zapięcie na rzepy, które jesteśmy w stanie kilka razy owinąć wokół nadgarstka, co pomaga w jego stabilnym utrzymaniu podczas ćwiczeń, przez co zwiększa bezpieczeństwo i pozwala korzystać z większych ciężarów.

Inne akcesoria na siłownie

Wymienione powyżej gumy oporowe i rękawiczki to najczęściej spotykane akcesoria na siłownię. Mogą one być przydatne nawet dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Bardziej zaawansowani korzystają często ze specjalnych pasków ułatwiających utrzymanie w rękach bardzo dużych ciężarów, czy też z owijek na stawy używanych najczęściej przy wykonywaniu trudnych ćwiczeń z dużym obciążeniem, aby chronić kolana, czy łokcie przed zbyt dużym przeciążeniem.

 

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy również do przeczytania wpisu na temat tego jakie buty na siłownię wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *