Czy uprawianie aqua aerobiku ma wiele zalet?

Aqua aerobik to forma ćwiczeń wykonywana w wodzie, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób, które chcą poprawić swoją kondycję, zwiększyć siłę mięśni oraz schudnąć. W tym artykule omówimy, jakie są główne zalety uprawiania  tej formy sportu.

 

Zalety ćwiczeń w wodzie

aqua aerobik

Jedną z największych zalet aqua aerobiku jest fakt, że ćwiczenia te są wykonywane w wodzie, co oznacza, że obciążenie stawów jest minimalne. Dlatego też ta forma aktywności fizycznej jest szczególnie polecana osobom, które borykają się z bólem stawów lub które muszą unikać obciążających ćwiczeń z powodu kontuzji. Będzie także świetna dla seniorów! Ćwiczenia w wodzie wymagają dużo więcej siły i energii, niż te wykonywane na powierzchni. Dlatego też zajęcia aerobiku na basenie to świetny sposób na poprawę ogólnej kondycji fizycznej. Zwiększa wytrzymałość organizmu i poprawia krążenie krwi.

Spalanie a aqua aerobiku

Aerobik zarówno w formie tradycyjnej jak i wykonywany w wodzie jest doskonałą formą aktywności fizycznej dla osób, które chcą schudnąć lub zredukować tkankę tłuszczową. Niemniej jednak zwróć uwagę na fakt, iż ćwiczenia w basenie pozwalają na spalenie większej ilości kalorii, niż te wykonywane na lądzie. Dzięki temu, regularne uprawianie aqua aerobiku może przyczynić się do utraty wagi i ujędrnienia ciała dużo szybciej i efektywniej – bez obciążania stawów, pamiętasz? Dodatkowy plus? Pozbycie się stresu związanego z codziennymi obowiązkami czy pracą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *