Co należy wiedzieć o polowaniu na piżmaki?

Uprawiając polowanie, należy poznać zwierzynę, która ma być celem. Kluczowe jest poznanie jej mocnych i słabych stron. Polowanie na piżmaki jest niezwykle wymagające, wymaga doświadczenia w polowaniach, a także wytrwałości. W tym artykule dowiesz się, czym charakteryzują się piżmaki oraz jakie metody stosować podczas polowań na nie.

polowanie na piżmaki

Charakterystyka piżmaka

Na pierwszy rzut oka piżmak może przypominać chomika. Wrażenie to jest jak najbardziej poprawne, ponieważ ssak ten pochodzi z rodziny chomikowatych oraz podrodziny karczowników. Mocnymi stronami piżmaka są doskonale rozwinięty węch, słuch oraz wzrok. Nie ma on zatem problemów ze znajdowaniem sobie pożywienia oraz szybkim reagowaniem, gdy zbliża się niebezpieczeństwo. Polowanie na piżmaki ze względu na te właśnie zdolności nie należy do najłatwiejszych. Myśliwy musi być bardzo wprawiony i znać metody, aby przechytrzyć to zwierzę. Nie jest to jednak niemożliwe.

Jak przebiega polowanie na piżmaki

Jeżeli za cel obierasz sobie piżmaka, to jedyną szansą na powodzenie jest polowanie samemu. Najskuteczniejszą metodą jest zasadzka. Zwierzęta te występują przy zbiornikach wodnych, zatem należy się przyczaić właśnie w tych terenach. Polowanie na piżmaki wymaga ostrożności oraz wyprawy po zmierzchu, ponieważ są one aktywne w nocy. Przydać się zatem może sprzęt do termowizji, który pozwoli dojrzeć tego ssaka, nawet w warunkach ograniczonej widoczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *