Turniej Czterech Skoczni

Turniej Czterech Skoczni to coroczne zawody narciarskie, które odbywają się w 2 miastach w Niemczech i 2 miastach w Austrii. Zawody te cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników narciarstwa, a także są ważnym wydarzeniem sportowym na skalę międzynarodową.

Zasady, przebieg turnieju i poszczególne zawody

Zawody rozpoczynają się w ostatni weekend grudnia i trwa do początku stycznia. Turniej Czterech Skoczni  posiada cztery konkurencje narciarskie, w których uczestniczą najlepsi skoczkowie narciarscy z całego świata. Każda z konkurencji odbywa się na innej skoczni w Niemczech lub Austrii. Pierwsze zawody rozgrywane są na skoczni i w Oberstdorfie w Niemczech. Skoczkowie rywalizują w tej konkurencji o punkty do klasyfikacji generalnej turnieju. Kolejne zawody odbywają się w Garmisch-Partenkirchen, również w Niemczech. Trzeci etap to konkurs w Innsbrucku w Austrii. Ostatnie zawody odbywają się na skoczni w Bischofshofen w Austrii. Od sezonu 1996/97 turniej ten odbywa się na zasadach KO, wedle których rywalizujący ze sobą skoczkowie dobierani są ze sobą na podstawie wyników z kwalifikacji, a do 2 serii przechodzi lepszy z danej dwójki.

Turniej Czterech Skoczni

Gdzie można oglądać i obstawiać Turniej Czterech Skoczni?

Jeśli zależy nam na tym, by obejrzeć Turniej Czterech Skoczni, to dostępny jest on między innymi na platformie Eurosport. Bukmacher Fortuna oferuje za to możliwość obstawienia każdego z konkursów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *