Kickboxing – czy warto?

W poniższym wpisie postaramy się przedstawić i jednocześnie omówić kickboxing. Jest to jedna z bardzo znanych sztuk walki na całym świecie, wywodząca się z Tajlandii. W dużej mierze polega ona na tym, aby odpowiednio trenować całe swoje ciało do samoobrony przed potencjalnym napastnikiem. Zajęcia z kickboxingu w szczególności obejmują wszelakie kombinacje różnorodnych uderzeń, kopnięć, ale również zwykłych treningów wydolnościowych oraz kondycyjnych.

Kickboxing

Dlaczego warto zapisać się na kickboxing?

Istnieje wiele zalet wywodzących się z kickboxingu, ale jej główną właściwością jest trening całościowy. Oznacza to, iż do treningów na co dzień wykorzystujemy wszystkie mięśnie ciała oraz poprawiamy wydolność serca i ciśnienia we krwi. Dodatkowo treningi te znacznie podnoszą siłę mięśniową, ponieważ wykorzystujemy wiele mięśni do kopnięć i uderzeń. Jest to idealna alternatywa dla siłowni, ponieważ na kickboxingu trenujemy całościowo całe ciało.

Kickboxing

Czy sztuki walki są bezpieczne?

Jeśli zastanawiasz się, czy kickboxing jest bezpieczny, to koniecznie wybierz się na jeden z treningów i sprawdź to sam. W zależności od różnych szkół walki, ćwiczenia mogą być mniej lub bardziej niebezpieczne, szczególnie jeśli zaczynamy od ciężkich sparingów. Warto podchodzić do ćwiczeń z głową oraz nie przesadzać z intensywnością treningów. Możemy również zaczerpnąć opinii naszego lekarza, co do różnych przeciwskazań.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *