Dla kogo aqua areobik to idealna forma aktywności fizycznej?

Aerobik w wodzie jest doskonałym ćwiczeniem, zapewniającym utratę wagi, jeśli chcesz aktywności o niskim wpływie, która jest również zabawna. Ponieważ aqua aerobik wywiera mniejszy nacisk na organizm, niż inne formy ćwiczeń, jest idealną fizjoterapią dla kobiet w ciąży i seniorów. Aerobik w wodzie zapewnia korzyści sercowo-naczyniowe, mięśniowe i odchudzające, a także utrzymuje zdrowe kości i stawy.

Zalety ćwiczeń w wodzie

aqua aerobik

Ćwiczenia aerobowe pomagają utrzymać i poprawić zdrowie układu krążenia, a aerobik w wodzie należy do tej kategorii. Pomaga wzmocnić serce, a tym samym zmniejsza ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca. Aqua areobik nie obciąża organizmu, często jest lepiej tolerowany przez osoby otyłe, niż bardziej męczące ćwiczenia, takie jak bieganie czy zajęcia cardio w formie tradycyjnej. Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju ćwiczeń aerobowych, ćwiczenia w wodzie zwiększa zarówno przepływ krwi, jak i tlenu do mięśni. Tego typu trening nie tylko koncentruje się na dużych mięśniach, ale zapewnia zaangażowanie zarówno górnej, jak i dolnej części ciała.

Gdzie zapisać się na aqua areobik?

Jeśli po przeczytaniu wymienionych przez Nas korzyści związanych z trenowaniem w wodzie masz ochotę spróbować aqua areobiku, zachęcamy do sprawdzenia specjalistycznych szkół pływania, które tego typu zajęcia prowadzą. W województwie małopolskim, warto sprawdzić grafik zajęć szkoły pływania Mali Nurkowie. W ofercie szkoły znajdują się nie tylko zajęcia dla dorosłych ale również dla dzieci, w każdym wieku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *