Co warto wiedzieć o lekach na ból kręgosłupa?

Dolegliwości ze strony kręgosłupa nie należą niestety do rzadkości. Przyczyn może być wiele, a są to przede wszystkim różnego rodzaju urazy, a także praca siedząca. Jak sobie z tym radzić? Pomocne mogą być przede wszystkim leki na ból kręgosłupa, które trzeba dawkować w sposób maksymalnie bezpieczny.

Jakie leki na ból kręgosłupa dostępne są w aptekach?

Najczęściej stosowane są leki na ból kręgosłupa w formie tabletek. Dostępne są one także bez recepty, a jedną z takich substancji jest ketoprofen. Ma działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Warto jednak mieć na uwadze, że jest to silny lek, dlatego zalecana jest jak najmniejsza dawka oraz przyjmowana krótko. Dlatego też dawka dzienna większa, aniżeli 200 mg nie jest rekomendowana przez lekarzy oraz farmaceutów. ból kręgołupa

Inne preparaty na ból kręgosłupa

Skuteczne mogą być także takie preparaty jak maści, żele oraz różnego rodzaju plastry. One również zawierają środki z grupy NLPZ, w tym ibuprofen, naproksen oraz ketoprofen. Same plastry mogą być natomiast rozgrzewające lub chłodzące i one także przynoszą ogromną ulgę, jeśli chodzi o objawy ze strony kręgosłupa. Leki przeznaczone na ból kręgosłupa dostępne są także bez recepty. Trzeba jednak uważać z ich dawkowaniem tak, aby nie doprowadzić do skutków ubocznych. Jeśli natomiast ból nie mija, wówczas koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *