Jaka pora dnia jest najlepsza na ćwiczenia? Sprawdź!

Większości osób, które zaczynają swoją przygodę z treningami, przelatuje choć raz przez myśl pytanie: czy godzina, o której ćwiczę, ma jakieś znaczenie? Najprostsza odpowiedź: tak, ale jest to nieco bardziej skomplikowany proces, na który nie da się odpowiedzieć tylko jednym słowem. Jaka pora dnia jest najlepsza na ćwiczenia? Eksperci zaliczają czas, kiedy nasze ciało jest najbardziej pobudzone do aktywności, czyli w godzinach 10-12 oraz 16-18.

Co zrobić, jeśli nie możesz ćwiczyć w polecanych godzinach?

Każdy wie, jak wygląda codzienność – raczej niemożliwe jest to, aby w takich godzinach udało się zagospodarować czas na trening. Jest to sprawa indywidualna i każdy z nas ma swój własny rytm dnia, a co za tym idzie, także zegar biologiczny. Jaka pora dnia jest najlepsza na ćwiczenia dla ciebie? Taka, o której jesteś w stanie ćwiczyć systematycznie przez dłuższy czas. Dobierz godzinę do twojego harmonogramu i trzymaj się jej, a twoje ciało przyzwyczai się do wysiłku o konkretnej porze.

jaka pora dnia jest najlepsza na ćwiczenia

Jaka pora dnia jest najlepsza na ćwiczenia, ze względu na upragniony cel?

Pora dnia, o jakiej trenujesz, ma wpływ na to, jak twoje ciało będzie reagowało na ćwiczenia. Możesz więc dobrać godzinę treningu do tego, jaki cel chcesz osiągnąć. Dla osób, które chcą schudnąć, zaleca się godziny poranne. Popołudniowe ćwiczenia sprawdzą się dla tych, którzy są w trakcie budowania masy mięśniowej. Natomiast jeśli wykonujesz ćwiczenia siłowe, możesz robić to wieczorem przed snem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *