Czym różni się kitesurfing i windsurfing i jaki sklep surfingowy wybrać?

Jak to się zaczęło?

Od czasów prehistorycznych człowiek, był przywiązany do wody. Zakładaliśmy swoje pierwsze osady w miejscach, które były blisko wody pitnej – na przykład jeziora, rzeki, źródła wody, a nawet oceanu. Od zawsze byliśmy związani z wodą dlatego nie ma co się dziwić, że razem z tym przywiązaniem narodziły się również sporty wodne, a w tym windsurfing i kite surfing, a wraz z nimi sklepy surfingowe.

Narodziny sportów wodnych

Narodziły się one tak jak wszystkie inne sporty i gry – jeśli coś wymaga umiejętności, treningu i można w tym dojść do perfekcji, a dodatkowo jest to coś czym można ze sobą rywalizować (jeszcze dobrze, żeby imponująco wyglądało, gdy to się robi) to na pewno stanie się to szeroko rozpoznawalny sportem. Nie zapominajmy jeszcze o aspekcie samej zabawy – musi to być fajne do robienia.

Więc wracając odpowiedzi zadanej w tytule tego wpisu – kite surfing to pływanie na desce trzymając się specjalnego spadochronu zwanego jako latawiec. Wind surfing za to – jest to pływanie na desce, która ma do siebie przyczepiony specjalny żagiel, który służy do tego, aby łapać wiatr. Przedmioty takie można zakupić w tym sklepie surfingowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *