Elite novo force – trening w domowych warunkach

Elite novo force to trenażer rowerowy, umożliwiający wykonanie treningu kolarskiego na własnym rowerze w domowych warunkach. Pozwala na regulowanie oporu, symulując trudniejsze fragmenty trasy. Wśród miłośników rowerów szczególnie popularne jest przygotowanie do sezonu w ten sposób w czasie zimowym. Mowa tu o czasie, kiedy drogi są śliskie, a chłodne i zanieczyszczone powietrze nie wpływa dobrze na poprawę kondycji. Skorzystanie z trenażera jest również wskazane, gdy temperatura na zewnątrz jest zbyt wysoka i mogłaby stanowić obciążenie dla organizmu.

Montaż trenażera elite novo force

Dzięki regulowanej szerokości i wysokości urządzenia, możliwa jest współpraca z rowerem o kołach wielkości od 24 do 29 cali i szerokości między 944, a 1124 mm. Przed treningiem rower powinien zostać odpowiednio przygotowany, a tylna opona zmieniona na przeznaczoną do trenażerów rolkowych. Przednia opona może zostać identyczna jak podczas jazdy w terenie. Tylko odpowiednie przygotowanie stanowiska umożliwi późniejsze bezproblemowe wykonanie zaplanowanych treningów.

Trening jelita na trenażerze 

Jednym z najistotniejszych elementów przygotowań do sezonu każdego kolarza jest odpowiednie przygotowanie jelit do przyjmowania pokarmu w trakcie wysiłku fizycznego. Nieprzyzwyczajone mogą odmówić jego przyswajania. Próby wykonywane podczas treningu na trasie wiążą się więc z ryzykiem pilnego poszukiwania toalety. Wykonując trening na trenażerze elite novo force, toaleta jest zawsze blisko, a jelita mogą przygotować się na nadchodzące w sezonie wyzwania kolarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *