Hubert Hurkacz – Najlepszy polski tenisista?

Hubert Hurkacz jaki nowa gwiazda polskiego, męskiego tenisa ziemnego potrafi machać rakietą jak mało, który sportowiec. Nie jest więc to dziwne dlaczego tak szybko zdobył tak dużą popularność wśród kibiców tenisa ziemnego. Podczas ostatniego turnieju na kortach Wimbledonu dotarł, aż do półfinału, a nadal mówimy tutaj o młodym i jeszcze niedoświadczonym zawodniku. Jest to spektakularne jak używając swoich niesamowitych umiejętności, szybkości, a zarazem sprytu pokonał czołowych zawodników i zdobył zasłużone miejsce w półfinale. Z pewnością dostarczy kibicom jeszcze ogromnej ilości emocji i zdecydowanie zdobędzie ogromną ilość pucharów.

Początki tenisisty

Hubert Hurkacz pochodzi z Wrocławia, ma prawie 25 lat i już teraz rezyduje w Monako z powodu swojej kariery. Do gry w tenisa ziemnego zachęciła go mama Zofia, która w przeszłości również była profesjonalistką i zdobyła parę tytułów. Świetną informacją jest to, że Hubert Hurkacz połknął bakcyla i sam zaczął zaciekle trenować. Najpierw pod okiem rodziców, a następnie już pod okiem profesjonalnych zawodników. Zaczęli oni szlifować ten diament, aż w końcu dało się zobaczył klejnot czystszy od powietrza (nie mówimy tutaj o powietrzu w Krakowie).

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz – ATP ranking

Jego ranking wygląda następująco – zajmuje on 11 miejsce na całym świecie. Plasuje go to w czołówce najlepszych zawodników męskiego tenisa ziemnego chodzących po tej planecie. Ten młody zawodnik ma jeszcze pewnie wiele do zaoferowania – wystarczy poczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *