Pianki neoprenowe – kiedy się sprawdzą i jak wybrać odpowiednią?

Pasjonują Cię sporty wodne? Niezależnie od ich rodzaju, bardzo przydatne są specjalne pianki neoprenowe. Sprawdź kiedy się sprawdzą i jak wybrać odpowiednią!

Pianki neoprenowe – kiedy są potrzebne?

Zanim odpowiemy na pytanie kiedy potrzebne są pianki neoprenowe, wyjaśnijmy czym one tak naprawdę są. Pianka neoprenowa to rodzaj specjalnego, dość sztywnego, ale przyjemnego w dotyku materiału, który stosuje się zarówno w całych kombinezonach, lecz także sportowych koszulkach czy spodniach. Przeznaczona jest do uprawnia sportów wodnych. Jej zadaniem jest wytworzenie warstwy izolacyjnej, która w bardzo zimnej wodzie chroni nas przed wychłodzeniem. Co ważne, zapewnia również ochronę przeciwsłoneczną, a do tego zwiększa wyporność. Sprawdzi się więc w przypadku osób uczących się pływać, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z danym sportem, ale także dla profesjonalistów. Warto wykorzystać ją podczas nurkowania, snorkellingu, kitesurfingu, surfingu, windsurfingu, a nawet SUPa i wielu innych.

Jak wybrać odpowiednią piankę?

Wybór konkretnej pianki powinien być podyktowany dwoma czynnikami. Po pierwsze rodzajem sportu, który będziemy uprawiać, a także miejscem i temperaturą wody. W sklepach znajdziemy pianki suche, półsuche oraz mokre.  Sprawdzą się w różnych warunkach pogodowych – w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Kolejną kwestią jest oczywiście odpowiedni rozmiar, a także kolor i wzór pianki. Przy doborze rozmiaru warto poprosić o pomoc specjalistę ze sklepu, natomiast wybierając design – kierować się własnym gustem i na przykład kolorem deski czy innego sprzętu, którego będziemy wraz z pianką używać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *