Jakie buty do biegania? Sprawdź na co zwrócić uwagę!

Planujesz zacząć przygodę z systematycznym joggingiem? Sprawdź jakie buty do biegania wybrać i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu!

Jakie buty do biegania wybrać?

Nadeszła długo wyczekiwana wiosna i już planujesz systematyczne treningi? Jeśli chcesz rozpocząć jogging, niezbędny Ci będzie strój sportowy oraz odpowiednie buty! Jakie buty do biegania wybrać? Mogło by się wydawać, że najważniejszą kwestią jest to, aby były wygodne. Mimo, iż jest to prawda, równie ważny jest ich dobór pod względem powierzchni po jakiej zamierzamy biegać. Inna podeszwa sprawdzi się podczas biegu na bieżni, inna na trawie czy w lesie, a jeszcze inna w terenie górzystym czy kamienistym. Kolejnymi kwestiami, które musimy wziąć pod uwagę wybierając buty do biegania są tzw. pronacja i supinacja. O czym mowa? O ułożeniu stopy i wywieranym przez nią nacisku podczas biegu. Pronator to występujący zdecydowanie najczęściej rodzaj stopy i wymaga butów o wzmocnionej krawędzi wewnętrznej.

Na co warto zwrócić uwagę?

Oprócz wszystkich wymienionych wyżej kwestii, które stanowią podstawę podczas wyboru butów do biegania, warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka innych cech takiego obuwia. Bardzo ważny jest bowiem także materiał, z którego takie buty zostały zrobione oraz jego przewiewność lub wodoodporność. Te cechy również warto dostosować do warunków w jakich planujemy najczęściej biegać. Jedną z ostatnich kwestii jest wygląd, czyli design i kolor obuwia. Warto dopasować go do stroju, w którym będziemy biegać. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na stronę: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/jakie-buty-do-biegania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *