Kalistenika w domu. Jak zacząć?

Ciągły lockdown utrudnia nam dostęp do siłowni i aktywności sportowych. Chcesz pracować nad sylwetką, ale nie wiesz jak zacząć. Podpowiadamy, jak rozpocząć kalistenikę w domu! Sprawdź jaki sprzęt potrzebujesz, jak zorganizować swoją przestrzeń oraz jak wyglądają ćwiczenia, które możesz wykonywać!

Jaki sprzęt wybrać do uprawiania kalisteniki w domu?

Czym się charakteryzuje ta dziedzina sportu? To nic innego, jak trening siłowy z wykorzystaniem własnego ciała. Inaczej nazywanym, a jednocześnie podobnym treningiem jest street workout, który garściami czerpie m.in. z kalisteniki. Nazwa pochodzi od dwóch starogreckich słów: kállos – piękno i sthénos – siła. Dużą zaletą tej dyscypliny jest to, że kalistenika w domu jest najbardziej możliwa do realizacji. Nie potrzebujesz karnetu na siłownię ani drogiego sprzętu.

Kalistenika w domu. Jakie ćwiczenia wykonywać?

Kalistenika korzysta z najprostszych wzorców ruchowych oraz popularnych ćwiczeń: przysiadów, pompek, podskoków, mostków, dipów, stania na rękach czy podciągania na drążku. Dodatkowo trenujesz swoją mobilność, rozciąganie, a także poprawiasz koordynację ruchową. Do tego spalasz kalorie i pracujesz nad budową mięśni. Kalistenika w domu to świetny sposób na zyskanie świetnej sylwetki na lato! Opis wielu ćwiczeń, jak je wykonywać, zalecaną liczbę powtórzeń oraz długość i częstotliwość treningu znajdziesz w innym artykule na stronie poza-domem.pl! Jeśli marzysz o umięśnionej sylwetce, jest to dyscyplina dla Ciebie! Sprawdź i ciesz się atrakcyjnym ciałem nie tylko podczas lata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *