Najdziwniejsze dyscypliny sportowe, o których nie miałeś pojęcia

Wiele osób rezygnuje z uprawiania sportów, ponieważ nie mogą znaleźć dyscypliny, która im najbardziej odpowiada. Jednak jest wiele rodzajów aktywności, o których nie mieliśmy pojęcia. Może wśród z nich znajdziemy dyscyplinę, którą pokochamy. Zapraszamy do artykułu , dzięki któremu poznasz 10 najdziwniejszych sportów.

Nieznane dyscypliny sportowe

W tym zestawieniu zaprezentujemy dyscypliny, o których nie miałeś pojęcia, a mogą Cię zainteresować.

Zacznijmy od sepak takraw, czyli siatkówki kopanej. Najbardziej znana jest w Azji, gdzie dorównuje najpopularniejszym sportom. W tej grze, jak w normalniej siatkówce są dwie drużyny, ale po trzy osoby. Ich zadaniem jest przebicie piłki na drugą stronę siatki. Jedna drużyna może po swojej stronie wykonać tylko trzy odbicia. Jeśli piłka upadnie na ziemię, to punkt otrzymuje przeciwna drużyna. W tym sporcie piłka może być przebijana głową, tułowiem oraz nogami.

Kolejną dyscypliną jest sandboarding, czyli snowboard na piasku. Posiada ona takie same zasady, jak sport zimowy, tylko można go uprawiać przez cały rok!

Następnym interesującym sportem jest kabaddi, który inspirował się berkiem. Na boisku stoją dwie siedmioosobowe drużyny, każda z nich po jednej stronie. Co 20 sekund można wbiec w przeciwnika, eliminując go dotykiem. Drużyna, w której nie będzie już graczy, przegrywa.

dyscypliny sportowe

Odmiany piłki nożnej, o których nie wiedziałeś

Fanów piłki nożnej jest bardzo wiele, a gdyby tak urozmaicić tę dyscyplinę i zmienić niektóre zasady?

Oto trzy odmiany tego popularnego sportu

  • Cycle- ball – czyli jak sama nazwa wskazuje, rozgrywka odbywająca się na specjalnych rowerach.
  • Calcio Fiorentino – to odmiana piłki nożnej, której nie polecamy. W niej nie ma za wielu zasad. Zawodnicy mogą być wobec siebie agresywni, co często jest nadużywane. Oczywiście celem drużyn jest trafienie do bramki.
  • Goalball – jest to rodzaj piłki nożnej, podczas której zawodnicy mają zakryte oczy. Piłka posiada dzwoneczek, dzięki któremu można ją usłyszeć. Boisko posiada specjalne liny, aby zawodnicy mogli łatwiej się po nim poruszać.

Mało popularne sporty, które mogą się zainteresować!

Toe wrestling, czyli walka kciuków, ale u stóp. Obowiązują w niej takie same zasady jak w siłowaniu się na rękę. Każdy, kto ma zdrowe stopy, może wziąć udział w mistrzostwach z tej dyscypliny.

Sporthocking to kolejna mało znana dyscyplina sportowa. Polegająca na ekstremalnym siedzeniu na desce do skateboardingu i utrzymanie się na nie jak najdłużej.

Pacu Jawi, czyli łapanie byka za ogon. Dyscyplina pochodzi z Indonezji i jest jedną z ekstremalnych dziedzin sportowych. Zawodnik, który bierze w nich udział, stoi pomiędzy dwoma bykami i musi je złapać za ogon i utrzymać się w pozycji stojącej na linii, która jest zamieszczona pomiędzy zwierzętami.

Ostatnią dyscypliną będzie prasowanie ekstremalne, które wykonuje się skacząc ze spadochronem. Podczas lotu zawodnicy muszą wyprasować daną część ubioru. Zdecydowanie ta dyscyplina daje dużo adrenaliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *