Nauka pływania dla zaawansowanych

Pływanie to bardzo zdrowotna dyscyplina sportowya. Często jest wybierany jako forma rehabilitacji. Jednak wiele osób pływa dla rozrywki. Jeśli chcemy w sposób zaawansowany uprawiać tę dyscyplinę, to nasze treningi powinny wyglądać inaczej. Jak? Wszystkiego się dowiecie z tego artykułu.

Jak poprawić swoje wyniki w pływaniu?

Jeśli chcemy zmienić szybkość swojego pływania lub poprawić jego technikę powinniśmy ćwiczyć pod okiem eksperta. Jeśli zapiszemy się na zajęcia z trenerem, bez znaczenia, czy będą to spotkania indywidualne albo grupowe, specjalista będzie nas obserwować i wyłapywać nasze błędy, które później będziemy mogli poprawiać. Jest to niezwykle ważne, ponieważ sami możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, że wykonujemy coś źle. Warto więc pomyśleć o zajęciach z trenerem, dzięki któremu szybko możemy poprawić swoje wyniki w pływaniu.

nauka pływania

Współpraca z wykwalifikowanym trenerem poprawi technikę naszego pływania. W tej dyscyplinie sportu powinniśmy minimalizować opór, który stawia woda. Sami możemy nie wiedzieć, w jaki sposób to robić, aby przynosiło efekty. To właśnie technika pływania poprawi naszą prędkość, a dzięki temu będziemy mieli lepsze wyniki.

Jeśli chcemy poprawić się w pływaniu, powinniśmy popracować nad koordynacją. Często możemy nieświadomie wykonywać ruchy, z których nie zdajemy sobie sprawy. Można je łatwo wyeliminować, jeśli tylko będziemy o nich wiedzieć. Trener będzie nas uważnie obserwował i jeśli zobaczy jakieś nieodpowiednie ruchy, szybko nas o nich poinformuje, proponując zmianę. Zazwyczaj jest tak, że to szczegóły nas spowalniają np.: złe ułożenie rąk i stóp. Samemu będzie nam trudno zorientować się, czy robimy to źle, a ma to wielkie znaczenie. Nauka pływania dla zaawansowanych będzie bardziej efektowna, gdy ktoś wykształcony, będzie informować nas o niedoskonałościach.

Jak pływać lepiej?

Każdy posiada takie style pływania, w których mu idzie lepiej lub gorzej. Ważne jest to, żeby ćwiczyć, to co nie wychodzi nam tak jak powinno. O tym, nad czym powinniśmy popracować, powie nam nasz trener. Specjalista poda gotowe ćwiczenia, dzięki którym wyeliminujemy swoje błędy. Zdarzy się tak, że plan treningowy, który przygotuje on dla nas, będzie skomplikowany. Jednak dzięki temu szybko pozbędziemy się, tego co nam przeszkadza.

Wiele osób myśli, że podczas nauki pływania dla zaawansowanych najważniejsze jest robienie jak największej ilości kilometrów. Nie jest to jednak prawda. Najważniejsze jest to, żebyśmy skupili się na technice. Jeśli będziemy pokonywać baseny w zły sposób, to utrwalimy sobie negatywne nawyki, które później trudniej będzie nam zmienić.

Ważne jest również to, abyśmy ustalili sobie konkrety cel, który chcemy osiągnąć. Może to być zamiana szybkości pływania albo przepłynięcie danej ilości basenów. Dzięki temu będziemy mogli obserwować nasze osiągnięcia i będziemy mieć odpowiednią motywację, która pozwoli nam na efektywne treningi. Pamiętajmy jednak, że za częste trenowanie nie sprawi, że będziemy pływać lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *