Czy warto wybrać się na aqua aerobik?

W dzisiejszych czasach istnieje naprawdę sporo różnorodnych form rekreacji i aktywności fizycznej – znajdzie się coś dla każdego. Miłośniczki wysiłku w wodzie z pewnością ucieszy wiadomość, że coraz większą popularność w ostatnich latach zyskuje aqua aerobik. Uważany za bardzo efektywną i delikatną dla zdrowia formę wysiłku fizycznego polecany jest ludziom w każdym wieku i formie. Zarówno młodzież, dorośli jak i osoby starsze (nawet, a może w szczególności – ze zwyrodnieniem stawów, nadwagą lub po kontuzjach) mogą w pełni korzystać z tego rodzaju ćwiczeń – wszystko zależy od wybranej intensywności zajęć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej formie aktywności sportowej.

aqua aerobik

Jakie są zalety aqua aerobiku?

Przede wszystkim aqua aerobik, jak każda aktywność wykonywana w wodzie w wyraźny sposób wzmacnia siłę wykorzystywanych w trakcie ćwiczeń mięśni. Odpowiednie podejście do samych ćwiczeń pozwala zredukować dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem czy stawami oraz pozytywnie wpłynąć na działanie układu krwionośnego. Wodny aerobik pomaga zwiększyć pojemność płuc – i tym samym efektywność naszego układu oddechowego. Oczywiście, tak jak każda forma wysiłku fizycznego pomoże też w spalaniu tkanki tłuszczowej i w efekcie redukcję wagi. Wreszcie – to forma aktywnego wypoczynku, który każdej osobie pomoże poprawić jakość snu, samopoczucie i ogólny nastrój, jednocześnie redukując napięcie mięśniowe i pozwalając w pełni zasłużenie zrelaksować się po wykonaniu ćwiczeń na danych zajęciach. Warto wspomnieć, że szczególnie pozytywny wpływ ćwiczeń w wodzie obserwuje się u kobiet w ciąży, których organizm potrzebuje szczególnego wsparcia w tym równie szczególnym czasie.

aqua aerobik

W jakiej formie organizowane są zajęcia?

Jak już zostało wspomniane, szczególnymi beneficjentkami aqua aerobiku mogą być kobiety w ciąży – często to dla nich projektuje się dedykowane zajęcia w formie ćwiczeń w wodzie, niezależnie od tego, czy są na etapie planowania ciąży, w trakcie jej trwania, czy też chcą zadbać o swoją sprawność już po porodzie. Jest również właściwy dla osób, które są w trakcie rehabilitacji lub mają odpowiednie zalecenia fizjoterapeutyczne. Ten rodzaj zajęć organizowany jest w taki sposób, aby poziom bezpieczeństwa osób w nich uczestniczących był na maksymalnym poziomie. Prócz tego najczęstszym rodzajem ćwiczeń jest po prostu trening ogólnorozwojowy – zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, organizowany w celu poprawy kondycji fizycznej, siły mięśni i samopoczucia. A jeśli mamy ochotę na bardziej mocniejszy wysiłek – wypatrujmy wersji treningów, które zapewnią nam bardziej intensywne ćwiczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *