Zimowy wyjazd do Szczyrku – stoki warte uwagi

Zbliża się chłód, śnieg i sezon zimowy – a miłośnicy zimowych sportów już zacierają ręce, bo w końcu będzie możliwość poszaleć na nartach wśród białej scenerii na najwspanialszych trasach w naszym kraju. Oczywiście spora część z nas, miłośników narciarstwa już w tym momencie planuje, w jakie konkretnie rejony ruszy i jakie trasy odwiedzi w tym sezonie. Możliwości jest naprawdę wiele – choć góry znajdują się tylko na południu naszego kraju, osoby chcące zażyć aktywności fizycznej na stokach mają wiele miejsc do wyboru. Wśród uwielbianych przez wielu regionów z pewnością znajdzie się Beskid Śląski i jedna z najbardziej popularnych miejscowości na tym obszarze – Szczyrk. A jeśli chodzi o Szczyrk stoki do wyboru są naprawdę różnorodne i znajdzie się wśród nich coś dla każdego narciarza.

szczyrk stoki

Szczyrk – stoki warte uwagi

Dla wielu to zdecydowanie najważniejsza atrakcja każdego zimowego wyjazdu do Szczyrkustoki. Trasy narciarskie w tym rejonie liczą łącznie ponad 40 kilometrów, skomasowanych głównie wokół 3 głównych ośrodków. Ośrodki te wyszły naprzeciw miłośnikom sportów zimowych i oferują wspólne karnety na zjazdy. Pierwszym z nich jest Beskid Sport Arena – to bardzo nowoczesny kompleks, w którym znajdziemy nie tylko stoki narciarskie, ale również tor saneczkowy i inne całoroczne obiekty sportowe. Na samą górę zawiezie nas zaś wyciąg orczykowy z 6-osobową kanapą. Kolejnym ośrodkiem jest Ośrodek Narciarski COS Szczyrk – tu z kolei znajdziemy najdłuższe trasy narciarskie w tym regionie. Ostatnim z nich jest Szczyrk Mountain Resort, który również wyróżnia się nowoczesną infrastrukturą – mówi się wręcz, że to najbardziej nowoczesny i największy ośrodek narciarski w całym kraju. Znajdzie się też coś dla początkujących narciarzy i najmłodszych – Beskidek, Krasnal i Biały Krzyż to mniejsze wyciągi, które będą dla nich idealne.

szczyrk stoki

Inne atrakcje

Warto poznać lepiej też sam Szczyrk. Stoki to jedno, ale dobrze jest wiedzieć, czym można zająć się w okolicy poza samym narciarstwem. Doskonałym pomysłem będzie klimatyczny spacer deptakiem nad Żylicą – tam też znajdziemy wiele atrakcji dla najmłodszych oraz ciekawe restauracje. Jeśli chcemy usiąść i odpocząć – przestrzeń do odpoczynku zapewni nam plac św. Jakuba (również w pobliżu miejsc przyjaznych dzieciom oraz gastronomii). A jeśli mamy ochotę podziwiać zabytki – przy ulicy Kolorowej znajdziemy kościół św. Jakuba, wpisany na Szlak Architektury Drewnianej w województwie Śląskim. A to tylko niektóre z atrakcji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *