Maszty windsurfingowe – do czego Ci się mogą przydać?

Windsurfing jest zdecydowanie jednym z ciekawszych i najbardziej ekscytujących letnich sportów wodnych. Czy możecie wyobrazić sobie coś przyjemniejszego niż sunięcie po falach razem z wiatrem? Jednak żeby rozpocząć przygodę z tym sportem, należy zaopatrzyć się w odpowiedni ekwipunek! Do niego między innymi należą maszty windsurfingowe, które chcemy wam dzisiaj przedstawić!

Maszty windsurfingowe – jak wybrać?

Tak jak mówiliśmy, obok desek do windsurfingu i żagli, najważniejszym elementem twojego wyposażenia będą właśnie maszty windsurfingowe. Jednak żeby dobrze działały, muszą być odpowiednio dobrane. Jakie są kryteria którymi musimy się kierować podczas wyboru? Zasadniczo są dwa, mianowicie jego długość oraz budowa. Długość musi być dobrana w stosunku do wybranego żagla, dlatego zalecane jest, żeby te dwa zakupy przeprowadzać jednocześnie. Zwróć uwagę, że producenci żagli bardzo często umieszczają na nich informacje o tym jaki model i jaka długość masztu będzie najlepiej funkcjonować z nim współpracować! Różnią się one także budową, aby ocenić jakość i parametry danego masztu należy zwrócić uwagę na jego zawartość, a w szczególności włókien węglowych. Dzięki temu możemy określić jego dynamikę.

maszty windsurfingowe

Oferta sklepu Flowshop

W sklepie Flowshop znajdziesz produkty najlepszych i najpopularniejszych marek w branży surferskiej takich jak BIC i NeilPryde. Znajdziesz też produkty zarówno nowe jak i używane, dzięki czemu wiesz, że na pewno znajdziesz coś dla siebie! Jeżeli zainteresowały cię maszty windsurfingowe to wejdź na oficjalną stronę Flowshop. Na pewno się nie rozczarujesz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *