Jakie znaczenie mają kolory soczewek?

Zastanawiasz się jakie okulary przeciwsłoneczne kupić? Zwróć uwagę na fakt, że wszystkie kolory soczewek mają swoje konkretne przeznaczenia. Chcesz dowiedzieć się, w jakich sytuacjach wybrać okulary z żółtymi szkłami, a w jakich różowe soczewki najlepiej spełnią swoją funkcję? Poznaj dostępne na rynku modele szkieł i świadomie wybierz okulary dla siebie.

 kolory soczewek
Jakie kolory soczewek do okularów wyróżniamy?

Na rynku możesz znaleźć różne kolory soczewek do okularów przeciwsłonecznych. Mogą być one szare, brązowe, żółte, pomarańczowe, zielone, różowe, czarne oraz niestandardowe odcienie takie jak lustrzane i polaryzacyjne. Jedne z nich przeznaczone są dla sportowców, inne natomiast dla kierowców. Poznaj ich dokładne przeznaczenie.

 kolory soczewek

Rola poszczególnych odcieni soczewek

Poszczególne kolory soczewek spełniają różne funkcje. Szara barwa soczewek, która idealnie nadaje się do aktywności sportowej. Kolor nie zniekształci obrazów i nie przekłamuje widzenia odcieni. Soczewki brązowe, bursztynowe lub miedziane idealnie nadają się dla kierowców, ponieważ ich barwa pochłania promieniowanie niebieskie i zwiększa komfort widzenia podczas podróży. Sprawdzą się również u wędkarzy oraz amatorów sportów. Żółta barwa soczewek sprawdzi się w aktywnościach sportowych. Dobrze spełnią się podczas zachmurzenia i trudnych warunków pogodowych. Okulary pomarańczowe są idealne na rower, zimowe aktywności oraz przy grze w piłkę. Poprawiają kontrast i chronią przed podczerwienią. Zielone szkła świetnie sprawdzą się przy zmęczonym wzroku. Polecane w każdej sytuacji, mają pozytywny wpływ na widzenie. Różowy kolor soczewek sprawdzi się przy słabym oświetleniu. Przed oślepiającym blaskiem ochronią Cię lustrzane soczewki. Szkła z polaryzacją polecane są dla kierowców, ponieważ likwidują odblaski i nie męczą wzroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *