High Heels, czyli ćwicz na szpilkach!

Nie ma lepszego sposobu na połączenie wzrostu samooceny z rozwojem swojej sylwetki i świadomości ciała niż zajęcia taneczne. Dla kobiet szczególnie polecaną formą tańca są High Heels – definicja kobiecości na parkiecie. Dowiedz się więcej o tym gatunku tanecznym w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

Czym jest taniec High Heels?

Największą charakterystykę tego tańca ujawnia już sama nazwa – High Heels oznacza w języku angielskim buty na wysokim obcasie i nazwa ta odnosi się do szpilek, na których wykonuje się ruchy taneczne. Gatunkowo jest to mieszanka wielu stylów tanecznych, między innymi vogue, jazz. Ruchy w tej aktywności są dynamiczne, przeplatane zmysłowymi, seksownymi ruchami, których celem jest wzrost pewności siebie i celebracja własnego ciała. Ten rodzaj tańca jest popularny wśród kobiet, jednak w ciągu ostatnich lat także mężczyźni zaczynają coraz częściej praktykować ten taniec.

High Heels

Jak wybrać szpilki do tańca?

By tańczyć High Heels z przyjemnością, warto zaopatrzyć się w odpowiednie buty na wysokim obcasie. Przede wszystkim, wybierz szpilki odpowiedniej wysokości i o odpowiednim rozmiarze- unikaj platform i grubych obcasów, w których nie będziesz mieć odpowiedniego kontaktu z podłogą. Dla osób początkujących polecane są buty z zabudowaną kostką – dają one nie tylko ochronę kostce ale pozwalają na lepszą równowagę podczas wielu różnych dynamicznych kroków na parkiecie. Warto też zadbać o to, by twoje szpilki miały niezabudowane palce. W niektórych ruchach tanecznych istotne jest mocne rozłożenie stóp na parkiecie i wyczucie podłogi, a buty z zabudowanymi palcami nie pozwalają na wykonanie takich ruchów. Najbardziej polecanymi typami butów do tego rodzaju tańca są zabudowane sandały na szpilce, ale w internecie możesz znaleźć także specjalistyczne buty do tańca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *