Polowanie na zające

Każdego roku, odbywają się polowania na wiele różnego rodzaju zwierząt. Wśród wszelkich gatunków, na które polowanie jest zezwolone, jednymi z najbardziej popularnych są z pewnością zające. Istnieje jednak wiele istotnych praw oraz informacji, które warto i powinno się poznać, by polowanie na zające odbywało się legalnie.

Co należy wiedzieć przed przystąpieniem do polowania?

W wielu przypadkach polowanie na dany gatunek jest dozwolone jedynie w określonych okresach roku. Polowanie na zające również na swoje ramy czasowe, podczas których dozwolony jest odstrzał tych zwierząt, który w tym przypadku przypada na czas od 1 listopada do 31 grudnia. Obejmuje to jednak jedynie jeden gatunek zająca, czyli szaraka, gdyż zając bielak jest gatunkiem chronionym niezmienne od 1952 roku. W przypadku tego typu polowań istnieje także wiele warunków, które należy spełnić w trakcie polowania. Wśród nich między innymi znajduje się reguła, która dotyczy faktu, iż polowanie na zające może być wykonywane jedynie w grupie, a nie indywidualnie. Dodatkowo niedozwolone jest strzelanie do zająca stojącego w bezruchu.

polowanie na zające

Polowanie na zające – gdzie szukać więcej informacji

Polowanie na zające to zajęcie, które jest dość popularnie wśród myśliwych. Jeśli szukasz miejsca, w którym znajdziesz więcej informacji na ich temat, koniecznie wejdź na stronę Knieja i sprawdź wpis dotyczący tej kwestii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *