Pranie czapki z daszkiem – Co warto wiedzieć?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, zatem czas uporządkować i odświeżyć swoją garderobę na ten okres. Niektóre rzeczy nie obejdą się bez prania. Nawet czapka z daszkiem po pewnym czasie wymaga prania. Jest to rzecz, którą możemy zakładać bardzo często w ciągu roku jednakże chyba najczęściej bejsbolówkę nosimy wiosną oraz latem. Wbrew pozorom taka czapka szybko się brudzi na w skutek plam od potu, tłustych plam czy przesiąkniętym zapachem smogu. Zatem jak zabrać się za pranie czepki z daszkiem?

Co jest ważne w praniu czapki z daszkiem

Jak wyprać czapkę z daszkiem?

Aby prawidłowo i skutecznie wyprać czapkę z daszkiem bez jakiegokolwiek uszkodzenia materiału przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek:

  • Czapkę z daszkiem zaleca się, aby prać ręcznie z użyciem szarego mydła lub nieinwazyjnego detergentu. Wyjątkiem mogą być pralki ze specjalnym programem do prania takiego typu rzeczy.
  • Daszek czapki należy wyczyścić delikatną szczotką, aby nie uległ zniekształceniu. Wszystko zależy z czego jest wykonany, jeśli z plastiku to nie musimy się niczym martwić, jednakże jeśli jest to specjalny materiał, rekomendujemy do zastosowania delikatnej szczotki.
  • Unikajmy suszarek automatycznych, gdyż czapka może się całkowicie zdeformować. Dużo bardziej zaleca się suszenie czapki w sposób naturalny w przewiewnym miejscu.

Dodatkowe ważne informacje

Pranie czapki z daszkiem to nie jest taka prosta sprawa jak się wydaje. Jednakże jeśli zastosujemy się do wcześniej zalecanych wskazówek, nasza czapka z daszkiem powinna wyglądać jak nowa bez jakichkolwiek negatywnych skutków w postaci zniekształceń. Zapraszamy do przeczytania naszych innych ciekawych artykułów z poradami dotyczącymi garderoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *