Adam Małysz i Kamil Stoch – legendy polskich skoków narciarskich

Adam Małysz i Kamil Stoch to wybitne postaci dla polskiego sportu, a w szczególności dla dyscypliny jaką są skoki narciarskie. Obaj skoczkowie od ponad 20 lat dostarczają polskim kibicom wiele radości za sprawą swoich rezultatów oraz osiągnięciom. Pierwsze podwaliny do sukcesów zapoczątkował Adam Małysz, którego kariera jak i cały system szkoleniowy były budowane w Polsce od podstaw.

Imponujące kariery w wymagającej dyscyplinie sportu

Małyszomania udzieliła się w każdym polskim domu. Popularny wąsacz z Wisły deklasował swoich rywali, dokonując tego w imponującym stylu. Imponujące skoki Małysza sprawiły, że coraz więcej młodych osób ruszyło na profesjonalne treningi. Wśród nich znalazł się Kamil Stoch. Zawodnik z Zębu, który przejął pałeczkę po swoim starszym koledze z reprezentacji. Adam Małysz i Kamil Stoch mieli okazję wspólnie rywalizować przez pewien okres. Niemniej jednak, to były dwa różne etapy karier obu sportowców.

adam małysz i kamil stoch

Adam Małysz i Kamil Stoch wybitni polscy sportowcy XXI wieku

Wielu kibiców kusi się o porównania, która z postaci osiągnęła więcej. Tego typu zestawienia nie odzwierciedlają jednak rzeczywistości i są poniekąd dla obu panów krzywdzące. Adam Małysz i Kamil Stoch dokonali wiele dla polskich skoków narciarskich, czego dowodem są ich osiągnięcia. Dlatego też, aby położyć kres wszelkim niesprawiedliwym porównaniom, firma Etoto postanowiła przyjrzeć się sukcesom obu zawodników. Tak oto powstał artykuł, w którym możemy zobaczyć jak wiele skoczkowie  zrobili dla siebie, polskich kibiców oraz krajowego sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *