Eliminacje Mistrzostw Świata 2022 – które zespoły pojadą do Kataru

Piłka nożna klubowa wzbudza na co dzień wiele emocji. Jednak podobnie jak w przypadku innych dyscyplin sportu oczy całego świata skierowane są na piłkę reprezentacyjną. Szczególnie podczas ważnych wydarzeń, jak Mundial, który odbywa się co 4 lata w różnych zakątkach świata. Tym razem w 2022 roku gospodarzem rozgrywek będzie Katar, a sama impreza odbędzie się wyjątkowo w okresie zimowym. Niemniej jednak zanim to nastąpi uczestników wyłonią eliminacje Mistrzostw Świata 2022.

Pojadą tylko najlepsze zespoły Europy

Turniej kwalifikacyjny do Mundialu zapowiada się niezwykle emocjonująco, zwłaszcza w strefie europejskiej. To właśnie na Starym Kontynencie już niebawem odbędą się eliminacje Mistrzostw Świata 2022, w których najlepsze drużyny zostaną obdarowane przepustkami do turnieju w Katarze. Zwycięzcy poszczególnych grup otrzymają możliwość gry w turnieju finałowym. Pozostałe miejsca przypadają najlepszym uczestnikom baraży. Biorąc pod uwagę prestiż tej imprezy oraz uczestnictwo najlepszych zespołów z całego globu, to jest o co walczyć.

eliminacje mistrzostw świata 2022

Eliminacje Mistrzostw Świata 2022 walką o przepustkę na kultową imprezę

Wśród pretendentów do wyjazdu znajduje się Reprezentacja Polski. Dla naszej kadry eliminacje Mistrzostw Świata 2022 będą poważnym sprawdzianem nowego selekcjonera Paulo Sousy. Choć jeszcze nie wiemy jak prezentuje się nasza drużyna pod wodzą zagranicznego szkoleniowca, to wymagania kibiców są jednoznaczne. Czy uda się zakwalifikować do Mistrzostw w Katarze? O co jesteśmy w stanie powalczyć na tej imprezie? W jakiej dyspozycji będą nasi czołowi zawodnicy? Na wszystkie tego typu pytania musimy poczekać do pierwszego gwizdka. Tymczasem liczymy na dobre wyniki piłkarzy w eliminacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *