Gogle polaryzacyjne – wszystko co musisz wiedzieć

W sezonie każdą wolną chwilę spędzasz na stoku? Zdecydowanie przydadzą Ci się gogle polaryzacyjne! Sprawdź dlaczego warto w nie zainwestować.

Czym charakteryzują się gogle polaryzacyjne?

Warunki górskie znacznie różnią się od tych, które napotykamy na co dzień w mieście. Szczególnie w tych wyższych partiach pogoda zmienia się dosłownie w ciągu kilku minut czy nawet sekund. Opady śniegu mogą nagle zmienić się w ostre słońce i odwrotnie. Wybierając się na stok, warto więc być przygotowanym na każdą ewentualność. Wspomniane już przez nas gogle polaryzacyjne, to specjalne gogle, które wyposażone zostały w soczewki polaryzujące wiązki światła. Stanowią swego rodzaju filtr chroniący nasze oczy przed rozproszonym, rażącym światłem i wyostrzają naszą widoczność. Dzięki temu nawet podczas zjazdu, kiedy słońce nagle wyłoni się zza chmur, nie będzie stanowiło dla naszego wzroku żadnego zagrożenia.

Jak wybrać odpowiedni ich model?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gogli tego typu. Różnią się między sobą zarówno ogólnym wyglądem, np. kolorem, fasonem czy wzorem, jak i konkretnymi funkcjami. Ważne, aby dobrać je nie tylko zgodnie ze swoim gustem czy dobierając do stylu reszty naszego stroju, ale zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby i oczekiwania. Warto zastanowić się szczególnie nad kolorem szybki, ponieważ to właśnie w takich kolorach będziemy „widzieć świat” podczas zjazdów na stoku. Nie może nas to rozpraszać ani irytować. Pamiętaj także o doborze odpowiedniego rozmiaru, dzięki czemu gogle będą wygodnie leżały na naszej twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *