Czy fit catering to dobry sposób na utratę wagi?

Fit catering to wariant dla osób, które nie mają czasu na samodzielne gotowanie, a przy tym chciałyby stracić kilka zbędnych kilogramów. Jakie są główne zalety takiego rozwiązania oraz czy rzeczywiście jest ono skuteczne?

Deficyt kaloryczny dzięki fit cateringowi

Podstawą w przypadku skutecznej diety odchudzającej jest przynajmniej niewielki deficyt kaloryczny, dzięki któremu organizm będzie spalał nieco więcej kalorii w stosunku do ilości tych przyjmowanych. Dobrze dopasowany fit catering powinien mieć więc optymalną kaloryczność, jednak co równie ważne, niezbyt niską w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Jeśli bowiem liczba spożywanych kalorii w diecie będzie za niska, wówczas organizm, zamiast skutecznie spalać kalorie, wejdzie w tryb oszczędzania energii, co jest równie niekorzystne, zwłaszcza w dłuższym okresie czas.

Fit catering

Fit, ale zdrowo

Istotnym aspektem w przypadku diety odchudzającej jest również to, aby taki fit catering był zdrowy i dostarczał wszystkich niezbędnych składników organizmowi. Jego podstawą powinny być więc warzywa i owoce, a także pełnowartościowe źródła białka i węglowodany złożone.

Jak widać dobrze dobrany catering rzeczywiście może pomóc w utracie masy ciała. Kluczem jest jednak to, aby był on prawidłowo dopasowany zarówno pod względem kaloryczności, jak i składników odżywczych. W przeciwnym razie nie będzie to rozwiązanie na dłuższą metę, a właśnie takie powinno być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *