Dla kogo jest deska Nidecker score b-grade-159?

Snowboard wciąż jest stosunkowo młodym sportem, jednak coraz więcej ludzi jest przekonanych do tej alternatywy dla narciarstwa. Deski snowboardowe dzielą się na wiele rodzajów, w zależności od miękkości, szerokości i długości. W tym artykule podpowiemy wam jak dobrać długość deski, oraz czym charakteryzuje się jedna z nich, deska Nidecker score b-grade-159.

Jak dobrać deskę dla początkującego?

Podstawowym kryterium doboru deski jest jej długość, która zależy od rozmiaru ciała użytkowników, czyli wzrostu, wagi oraz rozmiaru stopy. Generalnie do doboru używa się tak zwanego testu brody. Jeżeli deska postawiona pionowo sięga nam do brody, to znaczy, że rozmiar jest optymalny dla użytkownika. Oczywiście dla początkujących zalecany rozmiar jest trochę krótszy, co ułatwia naukę.

Jeżeli chodzi o szerokość, to nie ma ona zbyt wielkiego znaczenia i bierzemy ją pod uwagę tylko, gdy nasz rozmiar buta wydaje się zbyt duży dla wybranego modelu. Jednakże po raz kolejny dla zaczynających przygodę ze snowboardem zalecana jest węższa, która ułatwia skręcanie i hamowanie.

Twarde deski nadają się głównie do szybkich zjazdów, oraz szusowania po nieubitym śniegu. Ze względu na swoją specyfikę wymagają pewnego doświadczenia, podczas gdy miękkie są lepsze na dobrze przygotowanych stokach. Dla początkującego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą deski elastyczne. A którą z nich jest deska Nidecker score b-grade-159?

deska nidecker score b-grade-159

Czym charakteryzuje się deska Nidecker score b-grade-159

Deska Nidecker score b-grade-159 jest miękką deską, która jest w sam raz dla początkujących. Nie jest zbyt wymagająca i wybacza błędy użytkownika. Dzięki temu nadaje się do nauki oraz pozwala na szybki progres umiejętności, nie rezygnując jednocześnie z zabawy podczas jazdy. Zrobiona jest z włókna szklanego dual plus, z rdzeniem z drewna topoli i buku, dzięki czemu jest lekka, responsywna i wytrzymała. Jest to uniwersalna konstrukcja, która na pewno sprawdzi się dla każdego poszukującego wrażeń z jazdy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *