Jak pozbyć się bólu kręgosłupa od siedzenia przy komputerze?

W dobie bardzo szybko rozwijającej się technologii coraz więcej czasu poświęcamy na siedzenie przed komputerem czy smartfonem. Niestety niewiele ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak negatywnie może to wpływać na nasze zdrowie i kondycję. Najczęściej spotykaną przypadłością, nie tylko wśród młodych osób, ale tak i nieco starszych jest ból kręgosłupa od siedzenia przy komputerze. Jak temu zapobiec? O wszystkim opowiemy w poniższym artykule!

Ból kręgosłupa od siedzenia przy komputerze

Co poradzić na ból kręgosłupa od siedzenia przy komputerze?

Badania wykazują, że aż przeciętny Brytyjczyk aż 70% swojego czasu spędzenia na siedząco! Nie ma zatem w tym nic dziwnego, że ludzie narzekają na ból kręgosłupa od siedzenia przy komputerze, prawda? Jest jednak kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym możesz uśmierzyć sobie ból. Są to:

  • robienie minimum 10 000 kroków dziennie,
  • pójście na kilkominutową przebieżkę,
  • wszelka aktywność fizyczna na siłowni,
  • robienie kilkuminutowej przerwy co godzinę w pracy.

Jeśli 10 000 tysięcy kroków to za dużo, spokojnie krótszy spacer także pomoże!

W jaki sposób pozbyć się bólu kręgosłupa od siedzenia przy komputerze?

Skutki długotrwałego siedzenia przed komputerem

Warto wiedzieć także jakie negatywne skutki może mieć nadmierne siedzenie. Poza oczywiście bólem kręgosłupa od siedzenia przy komputerze mogą jeszcze występować inne schorzenia takie jak: ból karku, uczucie sztywności, czy nawet problemy z psychiką. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o regularną aktywność fizyczną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *