Jak wpływa zanieczyszczenie powietrza na sport?

Lubisz uprawiać sport na świeżym powietrzu? Bieganie to Twoje hobby, które sprawia Ci ogromną przyjemność? Jeśli tak to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zanieczyszczenie powietrza a sport mają ze sobą wiele wspólnego, i niestety czasami jedno może wykluczyć drugie. O tym dlaczego tak jest i jak smog wpływa na Twoje zdrowie, opowiemy Ci w poniższym artykule.

Zanieczyszczenie powietrza a sport

Zanieczyszczenie powietrza a sport – najważniejsze fakty

Wiele osób biegających codziennie, a nawet tylko kilka razy w miesiącu, nie zdaje sobie sprawy z tego, jak smog może negatywnie wpływać na jego zdrowie. Według Światowej Organizacji Zdrowia wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie, aż 33 znajdują się w Polsce! Oczywiście należy pamiętać o tym, że człowiek wdycha zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu każdego dnia. Jednakże podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu organizm potrzebuje znacznie więcej tlenu. Co to oznacza? W teorii wygląda to tak, że zanieczyszczenie powietrza a sport nie współdziałają ze sobą, natomiast w praktyce wiadome jest, że nikt ze sportu nie zrezygnuje. Jest to wręcz niedopuszczalne ze względu na nasze zdrowie.

Wpływ zanieczyszczonego powietrza na sport

Wskazówki dotyczące uprawiania sportu na świeżym powietrzu

Jak sprawić, aby zanieczyszczenie powietrza nie psuło Twoich treningów? Otóż polecamy śledzenie zanieczyszczenia powietrza i wyjść na trening wówczas gdy norma zanieczyszczenia nie jest za bardzo przekroczona. Dodatkowo wybierz takie miejsce, wokół którego nie ma aut czy elektrowni. Najlepiej udaj się w ciche i niezatłoczone miejsce! Dobrym wyborem będzie las bądź park.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *