Sztucer kulowy Winchester M94 SHORT RIFLE – kompendium wiedzy

Sztucer to nieodmiennie jedna z najpopularniejszych broni kulowych, która wykorzystywana jest w myślistwie. Inaczej nazywana jest również repetierem. Sztucer jest prawie jak dzieło sztuki. Jednym z popularniejszych modeli wykorzystywanych przez myśliwych jest Winchester M94 Short Rifle. Dlaczego jest tak popularny? Odpowiedź poniżej!

Czym jest sztucer kulowy?

Zanim przejdziemy do konkretnego modelu, warto zastanowić się, czym tak właściwie jest sztucer kulowy? Bardzo często obraz sztucera rysuje się w naszej głowie jako broń, która ma zaledwie dwa naboje i trzeba ją załadowywać ręcznie. Tymczasem sztucer kulowy wyposażony jest w zamek suwliwy, a więc nie jest to broń łamana. Ten rodzaj wyróżnia również lufa o przewodzie gwintowanym. Na jej końcu znajduje się precyzyjna muszka. Skoro wiesz już, czym jest sztucer kulowy, możemy przejść do meritum.

Winchester M94 Short Rifle wyposażony jest w dwie stalowe lufy

Winchester M94 Short Rifle – co musisz wiedzieć o tej broni?

Jednym z popularniejszych modeli wśród sztucerów kulowych jest Winchester M94 Short Rifle. Co go wyróżnia? Przede wszystkim sprawdzi się w przypadku początkujących myśliwych. Opisywany model to broń lekka, a do tego łatwa w obsłudze oraz ergonomiczna. Dwie niezależne lufy z kutej stali są niezwykle wytrzymałe. Oprócz muszki celowniczej oraz szczerbinki typu semi-buckhorn możesz zamontować dodatkowe przyrządy optyczne. Gdzie możesz kupić ten sztucer? Zarówno ten model, jak i wiele innych znajdziesz w ofercie sklepu Knieja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *