Obóz piłkarski – Co ze sobą zabrać i jak się przygotować?

Wiele dzieci jeździ regularnie co roku na kolonie. Świetną alternatywą dla tego sposobu wypoczynku jest obóz piłkarski, gdzie nasze dziecko podszlifuje swoje umiejętności i połączy zabawę z pożytecznym. Zazwyczaj na początku trwania każdego obozu odbywają się testy, po których można podzielić uczestników na pewne grupy pod względem poziomu umiejętności. Jest to konieczny zabieg, aby każdy mógł się czegoś nauczyć na określonym poziomie.

Czy obóz piłkarski to tylko zajęcia z piłką nożną?

Oczywiście obóz piłkarski to nie tylko granie w piłkę jak co niektórym się wydaje. Niektóre obozy bardzo kompleksowo podchodzą do uczestników. Na wyjazdy jeżdżą specjaliści z dziedziny psychologii sportowej, fizjoterapeuci czy trenerzy motoryczni. Taka kadra sprawia, że każdy z uczestniczących może czuć się spokojny o każdy aspekt, który jest potrzebny do pełnienia tego sportu. Oprócz treningów na obozach, jest bardzo dużo zajęć i spotkań integracyjnych. Uczestnicy mogą wzmocnić swoje relacje i spędzić razem miło czas.

obóz piłkarski - piłka nożna

Co należy zabrać ze sobą na taki wyjazd?

Jest kilka niezbędnych rzeczy, które powinniśmy ze sobą zabrać m.in. legitymację szkolną, ubrania sportowe jak i te na co dzień, akcesoria do treningu, obuwie, kurki, bluzy, bieliznę. Przed samym wyjazdem warto dowiedzieć się więcej na temat obozu piłkarskiego i zadzwonić do organizatorów co jest wymagane itd. Wszystko zależy, również od opiekunów danego obozu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *