Kaski narciarskie – niezbędny element wyposażenia każdego narciarza

Sezon na sport zimowe jeszcze nadal w naszym kraju trwa. Przeważnie, każdy kto wybiera się na weekend czy dłużysz czas w góry, korzysta z możliwości jazdy na nartach. Jest to piękna aktywność sportowa, która niezwykle relaksuje i buduje naszą wydolność. Przed planowanym wyjazdem na narty warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria m. in. w kaski narciarskie, która zapewnią nam bezpieczeństwo podczas jazdy.

Czym powinny cechować się dobrej jakości kaski narciarskie?

Nowoczesne kaski narciarskie powinny wyróżniać się technologią twardości i wytrzymałości, a poza tym powinny być lekkie, aby jazda na nartach była dla nas komfortowa. Warto zwrócić uwagę przy wyborze kasku, aby osłaniał nas w pełni tzn. ochraniał nasze uszy. Powinny się w nim znajdować, również kanały przepływu powietrza. Oferta sklepu American Way jest bardzo szeroka jeśli chodzi o kaski, znajdą Państwo u nas wysokiej jakości wyposażenie narciarskie, które zapewni wysokie bezpieczeństwo i komfort podczas uprawiania tego pięknego sportu.

kaski narciarskie - narciarz

Jak dobrać tego typu akcesoria względem prawidłowego rozmiaru?

Kask narciarski mamy zazwyczaj na głowie kilka godzin, bardzo ważne jest aby wybrać odpowiedni rozmiar, który będzie do nas dopasowany. Aby zmierzyć prawidłowo kask należy założyć go najlepiej bez zapiętego paska i sprawdzić czy trzyma się na głowie nawet gdy nią potrząsamy. Należy, również sprawdzić czy nas nie uciska. Gdy wszystkie próby przejdą test pozytywnie, można uznać, że kask na nas pasuje. Po więcej informacji zapraszamy na stronę bloga sklepu American Way.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *