Rozmiary opon rowerowych – jakie są dostępne w sklepach?

Wiosna coraz bliżej! Planujesz zakup rowerów dla całej rodziny albo siebie samego? Koniecznie sprawdź jakie rozmiary opon rowerowych są dostępne w sklepach i wybierz odpowiednie! Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Podstawowe rozmiary opon rowerowych

Rynek rowerowy jest obecnie naprawdę niesamowicie rozwinięty. W sklepach dostępnych jest tysiące modeli i wielkości rowerów, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jesteśmy w stanie kupić rower na dosłownie każdą powierzchnię – od rowerów miejskich, po rowery typowo górskie, czy też downhillowe. W pojeździe tego typu bardzo dużo zależy od rodzaju i wielkości opon. To właśnie one zapewniają nam odpowiednią przyczepność i konkretny opór toczenia. Obecnie rozmiary opon rowerowych wyrażane są w calach. Najpopularniejszymi rozmiarami są: koła 29 calowe, 28 calowe, 27,5 calowe, a także 26 calowe. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://jego-styl.pl/rozmiary-opon-rowerowych.

Jak wybrać odpowiednie opony do roweru?

Wybierając opony do naszego roweru powinniśmy kierować się następującymi kryteriami. Pierwszym jest oczywiście wspomniany już rozmiar. Musi być on dopasowany do konstrukcji roweru oraz naszej wygody. Zazwyczaj dobiera się je do wzrostu osoby, która ma na takim rowerze jeździć, a także rodzaju tras, które będzie pokonywać. Warto zwrócić uwagę także na szerokość opony – im szersza tym lepiej sprawdzi się w trudnych warunkach. Ponadto, dobrze jest sprawdzić rodzaj bieżnika na oponie, a także jej odporność na uszkodzenia. Ma to znaczenie przede wszystkim w rowerach górskich czy downhillowych, które często napotykają na takie przeszkody jak ostre kamienie i gałązki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *