Kiedy stosować leki na ból kręgosłupa?

Statystyki pokazują, że w krajach rozwiniętych takich jak Polska, już około 70 proc. osób cierpi na bóle kręgosłupa różnego pochodzenia. W objawowym leczeniu tego typu dolegliwości pomagają leki na ból kręgosłupa. Kiedy dokładnie jest stosować oraz jakie mają działanie?

Kiedy wdrożyć leki na ból kręgosłupa?

Leki na ból kręgosłupa, o ile nie zaleci tego lekarz, należy stosować doraźnie, od kilku do maksymalnie kilkunastu dni, zgodnie z zalecaną dawką. Pacjenci robią to najczęściej wtedy, gdy ból jest na tyle dotkliwy, że utrudnia codzienne funkcjonowanie lub gdy dolegliwość pojawia się nagle, np. w efekcie doznanej kontuzji lub urazu.

Leki na ból kręgosłupa i kobieta przyjmująca tabletkę

Jakie są inne preparaty na ból kręgosłupa?

W przypadku tego typu dolegliwości pomocne mogą być również różnego rodzaju żele oraz plastry. Ich główną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do tabletek, zdecydowana większość pacjentów dobrze je toleruje. Oczywiście wcale nie oznacza to, że nie mają żadnych skutków ubocznych, jednak najczęściej jest to reakcja uczuleniowa na skórze, zwłaszcza tej wrażliwej. Wówczas także warto skonsultować się ze specjalistą, który doradzi, jakie kroki podjąć w takiej sytuacji.

Jak widać leki na ból kręgosłupa należy stosować krótkoterminowo, jeśli bowiem dolegliwość nie mija, konieczna jest pogłębiona diagnostyka lekarska. Wszystko po to, aby móc rozpoznać przyczynę problemu i wdrożyć skuteczne metody walki z objawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *