Tabletki ziołowe na sen dostępne w aptekach

Tabletki ziołowe na sen w swoich składach zawierają ekstrakty roślinne wspierające zasypianie. Które z takich naturalnych preparatów sprawdzają się jednak najlepiej? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Składy tabletek ziołowych na sen

Jeśli chodzi o to, co zawierają tabletki ziołowe na sen to jest to m.in. ekstrakt z waleriany. Roślina ta zawiera m.in. walepotrianty oraz kwasy walerenowe, które wykazują działanie obniżające aktywność układu nerwowego. Tym samym obniża się poziom lęku oraz napięcie, dzięki czemu można zdecydowanie łatwiej zasnąć. Skuteczność w tym zakresie wykazuje też melisa lekarska. Zawiera ona eteryczny olejek z cytralem, cytronelalem oraz geraniolem, które także pomagają organizmowi w rozluźnieniu oraz wyciszają. Takie suplementy zawierają również chmiel, lawendę oraz rumianek.

Zioła i tabletki ziołowe na sen

Stosowanie preparatów na sen

Pomimo składów z ekstraktami roślinnymi, takie suplementy muszą być stosowane w sposób rozważny oraz bezpieczny, zawsze zgodnie z ulotką dołączoną do preparatu. Jeśli dodatkowo problem ze snem staje się przewlekły oraz w sposób znaczący wpływa na codzienne funkcjonowanie, to koniecznie trzeba skonsultować to z lekarzem. Przyczyną problemów może być bowiem także przewlekła i wymagająca celowego leczenia choroba.

Tabletki ziołowe na sen mogą stanowić potężne wsparcie w radzeniu sobie z tym problemem. Ich stosowanie wymaga jednak rozwagi, aby nie doprowadzić do ich przedawkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *