Rękawice bramkarskie – co sprawdzić przed zakupem?

Jeśli grasz w piłkę nożną na pozycji bramkarza to z pewnością wiesz jak ważną rolę odgrywają profesjonalne rękawice bramkarskie. Dobrze dopasowane produkty tego typu zwiększają pewność chwytu oraz chronią dłonie przed kontuzjami. Zobacz co jeszcze warto wiedzieć na temat doboru rękawic płkarskich.

Zadbaj o prawidłowy rozmiar

Nie ma wątpliwości co do tego, że prawidłowo dobrany rozmiar odgrywa kluczową rolę podczas zakupu rękawic piłkarskich. Przeglądając produkty w sklepie stacjonarnym przetestuj różne rozmiary danego modelu. Jeśli masz zamiar dokonać zakupu w sieci – koniecznie zapoznaj się najpierw z tabelą rozmiarów, którą udostępnia producent. Numeracja rekawic zawiera się najczęściej w zakresie od 3-12. Im wyższy rozmiar, tym produkt będzie większy. Zmierz długość swojej dłoni, zaczynając od czubka środkowego palca, aż po nasadę dłoni. Warto wspomnieć o tym, że wiele firm zaleca mierzyć szerokość dłoni, dlatego upewnij się który z wyżej wymionionych sposóbów pomiaru jest stosowany w przypadku konkretnej marki.

Jak wybrać rękawice bramkarskie?Sprawdź rodzaj użytej pianki

Kupując rękawice piłkarskie zwróć uwagę na rodzaj oraz jakość materiałów, z którego zostały one wyprodukowane. Pamiętaj o tym, że pianka ma bezpośredni wpływ na komfort gry oraz jej skuteczność. Profesjonalne rękawice są zazwyczaj wyposażane w pianki lateksowe, które sprawdzają się niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Sprawdź także jaki rodaj szwów zastosowano w modelach, które przeglądasz. Najbardziej popularne są zdecydowanie te, które posiadają szycie na bocznym panelu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *