Który sklep z obuwiem sportowym wybrać i dlaczego odpowiednie buty są ważne?

Buty gimnastyczne, buty sportowe, trampki — jakkolwiek je nazwiesz, odpowiednio dopasowane buty sportowe mogą poprawić wydajność i zapobiegać kontuzjom. Który sklep z obuwiem sportowym wybrać i na jakie buty powinniśmy zwrócić uwagę?

 

Jak wybierać buty sportowe?

Po pierwsze sprawdź dopasowanie danego modelu. Kiedy but jest na stopie, powinieneś móc swobodnie poruszać palcami. Upewnij się, że możesz zmieścić co najmniej jeden kciuk między najdłuższym palcem a końcem noska buta. Buty powinny być wygodne od razu po ich przymierzeniu. Przejdź lub przebiegnij kilka kroków w butach i upewnij się, że są wygodne. Nie kupuj obuwia z myślą, że przy częstym noszeniu rozmiar się zmieni, but rozbije czy rociągnie. Kolejna wskazówka? Sprawdź piętę. But powinien mocno przylegać do pięty, a pięta nie powinna się ślizgać podczas chodzenia lub biegania.

internetowy sklep z obuwiem sportowym

Martes Sport – sklep z obuwiem sportowym

Pamiętaj, by dobierać buty w zależności od dyscypliny sportowej, którą uprawiasz. Dla przykładu konwencjonalne myślenie sugeruje, że dobry but do biegania powinien mieć wystarczającą amortyzację, aby pochłaniać wstrząsy, ale są zwolennicy minimalistycznych butów do biegania, które prawie nie mają amortyzacji. Jeśli preferujesz chodzenie, poszukaj lekkiego buta z dodatkową amortyzacją w pięcie buta, a zwłaszcza pod śródstopiem. Buty do treningu aerobowego powinny być lekkie, aby zapobiegać zmęczeniu stopy i mieć dodatkową amortyzację w podeszwie pod śródstopiem, gdzie występuje największe obciążenie. Sprawdź sklep z obuwiem sportowym Martes Sport i wybierz odpowiedni model dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *