Co znajdziesz w sklepie z odzieżą sportową?

Uprawianie sportu ma wielu miłośników na całym świecie. W zależności od geografii państwa i jego kultury dominować będą inne rodzaje aktywności fizycznej. W krajach skandynawskich niezwykle popularne jest narciarstwo w wielu odmianach. Amerykanie uwielbiają baseball, a kontynent afrykański słynie z najlepszych na świecie maratończyków. Nie dziwne więc, że sklep z odzieżą sportową to obowiązkowy punkt każdego miasta. Asortyment w nim będzie różnił się w zależności od stopnia rozpowszechnienia danej dyscypliny na określonym obszarze. 

 

sklep z odzieżą sportową

 

Najpopularniejsze tkaniny w sklepie z odzieżą sportową

Uniwersalna odzież sportowa, która może służyć zarówno do grania w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, jak i tenisa stołowego, może być wykonana z materiałów naturalnych oraz syntetycznych. Wśród materiałów naturalnych dominuje bawełna. Jest ona bardzo wygodna i przyjazna skórze, jednak bardzo wchłania pot i może powodować otarcia. 

Sklep z odzieżą sportową to miejsce, gdzie znaleźć można równie odzież z materiałów syntetycznych. Tutaj dominuje poliester, którego zaletą jest niska chłonność wody, dlatego często wykorzystuje się go w sportach, gdzie wysiłek jest długotrwały. Dodatkową zaletą jest odporność na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury. 

Jak dobrać odzież do sportu 

Bawełna znajduje zastosowanie w aktywnościach, która nie odznaczają się dużą intensywnością. Dobrze jest ją ubrać do jogi, pilatesu, czy na spacer na świeżym powietrzu. Nie wydzielając dużych ilości potu, ubranie nie będzie sprawiało dyskomfortu. Nada się też dobrze do luźnego rzucania piłką do kosza czy po prostu podwórkowych zabaw z piłką. Sklep z odzieżą sportową to miejsce, gdzie króluje poliester, który najlepiej nadaje się do większości sportów. Nie jest rozciągliwy, a także dobrze dopasowuje się do sylwetki, w związku z czym nie krępuje ruchów podczas intensywnej aktywności. Wykorzystywany w dużej większości sportów od piłki nożnej, przez tenis po sporty zimowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *