Czym jest racjonalna suplementacja?

Suplementy diety stosowane są przez ponad 70 proc. Polaków. Pozostaje jednak kwestia tego, czym jest racjonalna suplementacja, bowiem jak się okazuje, takie preparaty mogą być szkodliwe dla zdrowia, jeśli przyjmowane są w nadmiarze oraz w nieodpowiednich dawkach. O czym więc pamiętać dawkując takie preparaty?

Racjonalna suplementacja w praktyce

Racjonalna suplementacja to proces celowego oraz planowego uzupełniania składników odżywczych, dzięki bezpiecznym i wysokiej jakości preparatom dawkowanym w odpowiednich proporcjach zaleconych przez lekarza lub producenta. Zapotrzebowanie na niektóre witaminy oraz minerały może wzrosnąć w wielu przypadkach, np. podczas ciąży. Wówczas suplementacja powinna być jednak planowana w porozumieniu z lekarzem, gdyż nie wszystkie środki dedykowane są dla kobiet w ciąży oraz są dla nich w pełni bezpieczne.

Racjonalna suplementacja

Jakie suplementy diety warto przyjmować?

Zdrowa, zbilansowana i zrównoważona dieta jest najlepszym źródłem składników odżywczych. Jednak np. w przypadku witaminy D niezbędne jest jej dostarczanie z zewnątrz. Ma to miejsce przede wszystkim w okresie zimowym, gdy ze względu na znikomy kontakt ze słońcem nie może być ona syntetyzowana naturalnie.

Jak widać racjonalna suplementacja to klucz do tego, aby przyjmowanie takich preparatów po prostu było bezpieczne. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku dłuższego stosowania suplementów diety oraz różnego rodzaju chorób, a także kilku ich rodzajów na raz.

https://aptekamoderna.pl/pl/blog/post/racjonalna-suplementacja.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *