Jak wybierać pokrowce na deski snowboardowe?

Pokrowce na deski snowboardowe powinny być kupowane od razu przy zakupie deski. Odpowiedni pokrowiec zapewnia bezpieczeństwo twojej desce. Dzięki niemu możesz bezpiecznie przechowywać deskę w letnie miesiące oraz transportować ją. Zakup pokrowca często stanowi problem zwłaszcza dla początkujących sportowców, dlatego właśnie przygotowaliśmy parę wskazówek dzięki, którym kupisz odpowiedni dla swojej deski pokrowiec.

pokrowce na deski snowboardowe

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Po pierwsze zwróć uwagę na model deski, który posiadasz i jej wymiary. Dzięki temu będziesz wiedział, jakiej wielkości pokrowiec kupić. Podczas zakupu kieruj się złotą zasadą, że wszystkie pokrowce na deski snowboardowe powinny być odrobinę większe niż same deski. Optymalnie różnica w rozmiarze deski a pokrowca powinna wysoki 5 cm, zbyt duża różnica może doprowadzić do tego, że deska będzie obijać się podczas transportu.

pokrowce na deski snowboardowe

Z jakiego materiału powinien być wykonany pokrowiec?

Większość pokrowców sprzedawanych w sklepach wykonanych jest ze sztucznego tworzywa poliestrowego. Na pierwszy rzut oka tani pokrowiec niczym nie różni się od drogiego. Są to tylko pozory! Zwróć uwagę na grubość warstwy materiału, z którego uszyte są pokrowce. Pokrowce na deski snowboardowe wykonane z grubszej warstwy materiału skuteczniej zabezpieczą twoją deskę przed zarysowaniami. Ponadto warto sprawdzić, czy dany pokrowiec jest wodoodporny najlepiej, aby posiadał podszewkę z PCV. Ostatnim ważnym elementem dobrego pokrowca jest system wentylacji. Powinien znajdować się na całej długości, gdyż tylko wtedy deska będzie szybko sucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *