Rękawice snowboardowe – jak je wybrać i pielęgnować?

Rękawice snowboardowe to równie podstawowy element wyposażenia miłośnika zimowego szaleństwa, jak sam snowboard. Nie wierzysz? To spróbuj przetrwać kilka godzin na stoku bez choćby jednej rękawicy. Jak zapobiegać szybkiemu uczuciu wychłodzenia dłoni? Jakie parametry powinny mieć dobre rękawice? Jak je pielęgnować?

Wybór odpowiednich rękawic

Dla idealnego spełniania swojej roli rękawice snowboardowe powinny posiadać kilka cech. Stają się one tym ważniejsze, im większy jest poziom zaawansowania snowboardzisty. Okrycie dłoni przede wszystkim musi być przeznaczone do jazdy w odpowiedniej temperaturze. Najpopularniejsze są modele pozwalające na komfortową jazdę nawet w -15°C. Rękawice muszą być też wodoodporne, ażeby dobrze znosiły kontakt z topiącym się śniegiem. Powinny też być dobrze dopasowane do dłoni. Zapobiegnie to utracie ciepła i marnowaniu energii potrzebnej na zimowe szaleństwo.

rękawice snowboardowe

Jak pielęgnować rękawice snowboardowe?

Przed pierwszym użyciem warto je zgodnie z instrukcją zaimpregnować. Jak zadbać o rękawice snowboardowe po zimowym szaleństwie? Każdy element wyposażenia po wizycie na stoku wymaga odpowiedniej konserwacji. Niezależnie, czy następnego dnia planujesz kolejny dzień intensywnej jazdy, czy odpoczynek, najważniejsze jest dokładne wysuszenie posiadanego sprzętu. W przeciwnym wypadku może zatęchnąć i być niezdatny do dalszego użytku. Jeśli dysponujesz modelem z wymiennymi wkładkami, warto suszyć je oddzielnie. Każdorazowo należy też oczyścić powstałe zabrudzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *