Windsurfing deski używane – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Rozpoczynając przygodę z windsurfingiem, musimy liczyć się z wysokimi kosztami sprzętu. Wynikają one z faktu, że jest to bardzo trudny oraz techniczny sport. Nieodpowiednio dobrany sprzęt bądź sprzęt słabej jakości może sprawić, że bardzo wolno będą nam szły postępy w nauce i łatwo zrazimy się do tego sportu. Jednym z największych wydatków dla początkującej osoby jest zakup deski, dobrym rozwiązaniem jest wyszukanie — windsurfing deski używane i zakup używanej deski.

Na co zwrócić uwagę przy zakupię?

Wyszukałaś lub wyszukałeś hasło — windsurfing deski używane i masz przed sobą ogromny wybór różnorodnych desek. Po pierwsze zdecyduj się na rodzaj i parametry deski, jaką Cię interesuje. Pamiętaj, żeby wybrać deskę o pasującej do Ciebie pod względem wyporności oraz szerokości. Jeśli interesuje cię zakup używanej deski mieczowej, sprawdź, czy nie została podziurawiona ani nie nabierała wody. Zwróć też uwagę, czy pokład deski nie został zniszczony ani, czy nie był wymieniany. Wiek deski też ma znaczenie, staraj się, aby miała mniej niż 10 lat! Jeśli nie jesteś już osobą początkująca i interesują Cię bardziej profesjonalne deski typu freeride, freemove czy freerace pamiętaj, żeby przy oglądaniu każdej deski zwrócić uwagę na jej defekty. Te rodzaje desek zużywają się szybciej niż deski mieczowe, a także ich technologia nieustannie się zmienia. Pamiętaj, żeby zawsze sprawdzić, czy pokład nie jest wydeptany, ponieważ jego naprawa wynosi nawet kilkaset złoty.  Warto też zwrócić uwagę, czy nie ma odprysków lakieru, wgniotek, odklejonych padów czy zdartego antypoślizgu. Rynek używanych desek jest ogromny, wystarczy tylko wpisać windsurfing deski używane i poszukać.
windsurfing deski używane

Gdzie kupować używane deski?

Zazwyczaj samo wpisanie hasła windsurfing deski używane sprawi, że wyświetli nam się cała masa stron. Warto jednak śledzić grupy na Facebooku dla fanów windsurfingu, specjalistyczne fora, a także olx.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *