Marszobieg – Co to jest?

Zastanawiasz się czym są marszobieg i czy jest to trudna aktywność sportowa? Jak możemy się domyśleć po samej nazwie są to odcinki biegowe, które przeplatane są marszem. Jest to świetna aktywność dla osób początkujących zaczynających ze sportem. Świetnie, sprawdzą się również dla osób z nadwagą, spalamy dużo więcej kalorii niż na zwykłym spacerze oraz nie obciążamy tak stawów jak w przypadku zwykłego tradycyjnego biegania.

Jak zacząć uprawiać marszobieg?

Intensywne biegi lub interwały warto pozostawić na późniejsze etapy biegania. Na początku powinniśmy się skupić na takich aspektach jak wydolność oraz budowanie własnej formy. Odcinki zarówno marszu jak i biegu należy dostosować pod własne możliwości. Warto zaznaczyć, że podstawowym założeniem marszobiegu jest to, aby przebyte odcinki biegu jak i marszu były względem siebie równe. Ważne jest, również to, aby podczas marszobiegu nie doprowadzić się do zadyszki. Jeśli podczas trwania aktywności jesteśmy w stanie przeprowadzić rozmowę to znaczy, że biegniemy właściwym tempem.

marszobieg

Jakie są korzyści z treningu marszobiegu?

Trenując marszobieg zwiększamy swoją wydolność. Budujemy tzw. „bazę” do zwiększonego obciążenia treningowego. Warto zaznaczyć, że podczas treningu przygotowujemy nie tylko mięśnie ale również oddech czy układ sercowo-naczyniowy. Marszobieg to aktywność, którą warto wpleść w swoją codzienną rutynę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *