Jaka jest rola wody w organizmie?

Od najmłodszych lat słyszymy, że przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów jest kluczowe dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jest to oczywiście prawda, jaka jest jednak rola wody w organizmie i dlaczego aż tak istotne jest, aby nie doprowadzić do odwodnienia?

Jaka jest rola wody w organizmie?

Rola wody w organizmie- najważniejsze informacje

Jak wspomniano we wstępnie, słuszne jest stwierdzenie, że picie odpowiedniej ilości wody jest bardzo ważne. Jest wiele powodów, przez które dostarczanie odpowiedniej ilości płynów powinno być dla nas ważne, przede wszystkim woda w naszym organizmie przyczynia się do transportu tlenu, składników odżywczych i innych kluczowych substancji. Ponadto jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mózgu, utrzymania ciepłoty ciała, przemiany materii i procesów trawienia. Rola wody w organizmie jest więc nie do przecenienia.

Rola wody w organizmie- najważniejsze infromacje.
Ile wody dziennie spożywać?

Zważywszy na to, jak istotna jest rola wody w organizmie, na pewno warto zastanowić się, ile płynów dziennie powinniśmy dostarczać. Przyjmuje się, że minimalne ilości, jakie powinniśmy spożywać to około 1,5 do 2 litrów dziennie. Koniecznie trzeba jednak pamiętać, że jest to kwestia indywidualna, a w przypadku osób uprawiających sport, może to być nawet 5 litrów na dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *