Poker zasady

Poker to gra karciana, której początki sięgają jeszcze XIX wieku. Została ona opisana po raz pierwszy w roku 1834. Od tej pory jej popularność rosła, a obecnie jest jedną z najbardziej popularnych gier karcianych na świecie. Posiada ona wiele odmian, jednak najbardziej znaną jest odmiana o nazwie Texas Hold’em. Warto z tego powodu wiedzieć jak wyglądają poker zasady.

Na czym polega odmiana Texas Hold’em?

Rozgrywka odbywa się między minimum 2 graczy. Poker zasady obejmuje rozdanie każdemu z graczy po 2 karty, które następnie są przez danego gracza oglądane. Mogą oni następnie zdecydować czy wchodzą w grę, czekają czy też pasują. Po ustawieniu stawki, na stół wykładane są 3 karty: tzw. flop, po którym po raz kolejni gracze mogą podbijać stawkę, czekać, bądź spasować. Podobnie jest przy 4 oraz 5 karcie. Po ustaleniu zakładów przy 5 karcie następuje odsłonięcie kart i wytypowanie zwycięzcy, który posiada najlepszy układ.

poker zasady

Poker zasady — rodzaje układów

Chcąc znać poker zasady, warto także umieć rozróżniać najbardziej popularne układy. Poza najbardziej podstawowymi parami oraz trójkami, możemy wyróżnić mocniejsze kombinacje. Strit to kombinacja 5 kart z rzędu, im wyższe karty, tym mocniejszy. Następny w kolejności jest kolor, czyli 5 kart w tym samym kolorze. Na stronie Fortuny znaleźć można resztę układów oraz dostęp do gry online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *