Statystyki piłkarskie – matematyczne podejście do futbolu

Wielu pasjonatów piłki nożnej zdaje sobie sprawę z tego jak niezwykle istotne są statystyki piłkarskie. To prawdziwe kompendium wiedzy na temat dotychczasowych poczynań zawodników na boisku. Ilość bramek, asyst, procentowa skuteczność podań, to wszystko może mieć związek z dyspozycją poszczególnych piłkarzy. Jak dobrze wiadomo statystyki nie grają i trzeba za każdym razem uwzględniać formę dnia i czynnik ludzki. Niemniej jednak w świecie tego sportu dane statystyczne są bardzo ważne.

Dyspozycja zawodników mierzona za pomocą liczb

Oprócz środowiska piłkarskiego w postaci zawodników, trenerów i analityków statystyki piłkarskie obserwują osoby typujące zakłady bukmacherskie. Na podstawie tych wszystkich danych w prosty sposób mogą poddać niemal każde spotkanie kalkulacji. Wśród danych, które dosyć często sprawdzają znajdują się liczba bramek strzelonych na własnym stadionie i na wyjeździe, dotychczasowe spotkania drużyn, czy też forma z ostatnich pięciu spotkań. Te i wiele innych danych umożliwiają im podjęcie decyzji dotyczącej wniesienia zakładu.

statystyki piłkarskie

Statystyki piłkarskie to niezbędne informacje na temat aktualnej formy

Statystyki piłkarskie dla części obserwatorów nie są wyznacznikiem wpływu na spotkanie. Niemniej jednak trudno się z tą opinią zgodzić. Przykładem może być zawodnik atakujący, który od 10 spotkań nie zdobył ani jednej bramki. Można stwierdzić, że jest to przykład braku formy. Dlatego też prawdopodobieństwo na to, że w 11 meczu nie wykaże się instynktem strzeleckim jest spore. Jak można zauważyć statystyki mają spory wpływ w sportowym życiu. Jeśli chcesz być z nimi na bieżąco to odwiedź stronę internetową Etoto i zapoznaj się z artykułem na ten temat. Znajdziesz tam przydatne adresy stron prowadzących różnego rodzaju wyliczenia dotyczące statystyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *